Zarządzenie Nr 11/07
ZARZĄDZENIE NR 11/07 WÓJTA GMINY JANÓW
z dnia 4 lipca 2007 roku
w sprawie zmiany Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Gminy Janów
Na podstawie art. 33 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z póżn. zm.) Wójt Gminy Janów zarządza co następuje:
§ 1. W załączniku do Zarządzenia Nr 6/05 Wójta Gminy Janów z dnia 1 czerwca 2005 r. w sprawie nadania Regulaminu Organizacyjnego Urzędowi Gminy Janów wprowadza się następujące zmiany :
- w § 1 po pkt 7 dodaje się pkt 8:
“ 8) zasady dokonywania ocen kwalifikacyjnych. “
- po § 46 dodaje się rozdział IX a w brzmieniu:
Rozdział IX a
OKRESOWE OCENY KWALIFIKACYJNE
§ 46a
- Pracownicy urzędu zatrudnieni na stanowiskach urzędniczych oraz mianowani pracownicy urzędu zatrudnieni na innych stanowiskach podlegają okresowym ocenom kwalifikacyjnym na zasadach określonych w ustawie z dnia 22 marca 1990 r. o pracownikach samorządowych oraz rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 13 marca 2007 r. w sprawie sposobu i trybu dokonywania ocen kwalifikacyjnych pracowników samorządowych ( Dz. U. Nr 85, poz. 361)
- Okresowej ceny kwalifikacyjnej nie przeprowadza się w stosunku do pracowników zatrudnionych w urzędzie krócej niż 6 miesięcy.
§ 46b
- Okresowe oceny kwalifikacyjne przeprowadza się raz na rok I dwa lata, przy czym pierwszą ocenę kwalifikacyjną przeprowadza się do dnia 10 października 2007 r. za okres od 4 lipca do 30 września 2007 r.
- Dokładny termin oceny ustala bezpośredni przełożony i o terminie tej oceny informuje podległych mu pracowników.
§ 46c
- Okresowej oceny kwalifikacyjnej dokonuje bezpośredni przełożony ocenianego pracownika
- Bezpośredni przełożony jest odpowiedzialny za przygotowanie się do oceny, dokonanie oceny oraz przeprowadzenie z pracownikiem rozmowy poprzedzającej wybór kryteriów oceny oraz rozmowy oceniającej, bezpośrednio poprzedzającej sporządzenie oceny na piśmie.
3. Bezpośredni przełożony zobowiązany jest w szczególności do:
przeprowadzenia oceny zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 22 marca 1990 r. o pracownikach samorządowych oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 marca 2007 r. w sprawie sposobu i trybu dokonywania ocen kwalifikacyjnych pracowników samorządowych, a także z postanowieniami niniejszego regulaminu,
- zapoznania ocenianego pracownika z procedurą oceny i rolą, jaką odgrywa w niej osoba oceniana oraz poinformować go o terminach rozmów: poprzedzającej wybór kryteriów oceny, zwanej dalej rozmową wstępną oraz bezpośrednio poprzedzającą sporządzenie oceny na piśmie, zwaną dalej rozmową oceniającą, o kryteriach oceny, a także o innych okolicznościach, o których zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 22 marca 1990 r. o pracownikach samorządowych oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 marca 2007 r. w sprawie sposobu i trybu dokonywania ocen kwalifikacyjnych pracowników samorządowych, powinien być poinformowany w związku z przeprowadzana oceną oceniany pracownik,
- poinformowania pracownika, jednocześnie z doręczeniem mu oceny na piśmie, o prawie do wniesienia odwołania i terminie do jego wniesienia,
dokonania oceny zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą o pracowniku oraz wystąpienia z propozycją wypowiedzenia pracownikowi umowy o pracę w sy1uacji podwójnej negatywnej oceny pracownika, ewentualnie z innym wnioskiem, w sytuacjach w których wypowiedzenie pracownikowi umowy o pracę nie jest obowiązkowe,
uwzględniania okresowych ocen przy typowaniu pracowników do otrzymania nagrody pieniężnej oraz proponowaniu wysokości tej nagrody.
§ 46d
Pracownik zobowiązany jest czynnie uczestniczyć w okresowych ocenach kwalifikacyjnych dotyczących jego osoby, w szczególności poprzez udział w rozmowie poprzedzającej wybór kryteriów oraz w rozmowie oceniającej.
§46e
- Z rozmowy wstępnej, obejmującej omówienia z podlegającym ocenie pracownikiem sposobu realizacji obowiązków wynikających z zakresu czynności na zajmowanym stanowisku pracy oraz obowiązków określonych wart. 15 i 16 ust. 1 ustaw)' z dnia 22 marca 1990 r. o pracownikach samorządowych, oraz z rozmowy oceniającej bezpośredni przełożony sporządza protokół.
- Protokół podpisuje bezpośredni przełożony oraz pracownik, po odczytaniu mu protokołu. Odmowę podpisu protokołu przez pracownika należy omówić w protokole.
§ 46f
- Rozmowa oceniająca winna być przeprowadzona w formie dialogu, podczas którego bezpośredni przełożony i pracownik omawiają w sposób szczegółowy wykonywanie przez pracownika jego obowiązków, w okresie, w którym podlegał ocenie, trudności napotykane przez niego podczas realizacji zadań i spełnianie przez niego ustalonych kryteriów oceny. Na bazie faktów pracownik i przełożony winni wspólnie dochodzić do wniosków dotyczących możliwości poprawy sytuacji oraz wyznaczać cele na przyszłość.
- W trakcie rozmów oceniających należy unikać:
- poddawania ocenie, krytyce osobowości pracownika (należy omawiać pracę i konkretne zachowania, a nie cechy osobowe pracownika),
- porównywania pracownika do innych osób w urzędzie,
§ 46g
Pracownik niezadowolony z otrzymanej oceny może wnieść w terminie 7 dni od daty otrzymania oceny na piśmie odwołanie od tej oceny do Wójta Gminy. Odwołanie składa w sekretariacie Urzędu Gminy .
§ 46h
- W terminie 2 dni od dnia wniesienia przez pracownika odwołania odwołanie to kierowane jest do bezpośredniego przełożonego odwołującego się pracownika.
- Bezpośredni przełożony w terminie 2 dni od daty otrzymania odwołania zobowiązany jest się do niego ustosunkować. Nie dotyczy to odwołań nie zawierających uzasadnienia oraz sytuacji gdy bezpośrednim przełożonym jest Wójt Gminy.
3. Wójt Gminy uwzględniając odwołanie pracownika, w ciągu 7 dni od zapoznania się ze stanowiskiem bezpośredniego przełożonego, zmienia sporządzoną przez niego ocenę.
- W przypadku , gdy bezpośrednim przełożonym jest Wójt Gminy przepisy niniejszego paragrafu stosuje się odpowiednio.
§ 46i
- W stosunku do ocenianego pracownika obowiązuje jawność oceny.
- Zabrania się udzielania informacji o ocenie pracownika osobom nieupoważnionym. “
§ 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania
Wójt
Zbigniew Dziedzicki
Metryka strony